צור קשר
ּ

מערכות גילוי אש

בין אם מדובר בבתי חולים, משרדי היי טק, מלונות או בנייני מגורים, סכנות אורבות בכל פינה ומסכנות את הביטחון האישי שלנו. אש ועשן, למשל, הם גורמי סכנה משמעותיים היכולים להפר את תחושת הביטחון בחיי היום יום שלנו – ובמידה והם לא מטופלים במהרה, אף יצרו נזקים במבנה, בחפצים וכמובן בחיי אדם. מערכות גילוי אש מאפשרות אבחון מהיר של המצב המסוכן ומונעות התדרדרות מסוכנת.

סוגי מערכות גילוי אש

לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות, אין סיבה לא להתקין אצלכם בבית או בעבודה מערכת לגילוי אש. מערכות חדשניות אלו מאפשרות לגופים או ליחידים ליהנות מהתפתחויות אלו תמורת מחירים נמוכים יחסית. בין אם מדובר במערכת אנלוגית או אוטומטית, בואו נבדוק אילו סוגי מערכות גילוי אש קיימים.

  1. צופרים – לצורך זיהוי אש וכיבויה, יש צורך במערכות מתוחכמות שיבצעו מלאכה זו מראשיתה ועד סופה. רכזות גילוי האש כוללות, לדוגמא, צופרים המסמנים בעוצמה חזקה כאשר פורצת אש.
  2. מנורת סימון במידה וישנם עובדים כבדי שמיעה, קיימות אופציות נוספות לאיתור פריצת אש. מנורת סימון היא אחת מהן, והיא מספקת התרעה ויזואלית מפני אש.
  3. לחצן ניפוץ אדום – ישנו, כמובן, גם לחצן ניפוץ אדום, בו משתמשים באופן ישיר וידני כאשר פורצת אש. במידה ואתם בקרבת לחצן זה – אין צורך להמתין לכלי הזיהוי האחרים ולהתחיל להעירך בהתאם.
  4. גלאי עשן עצמאי 220 – מדובר בגלאי עשן הנושא חיישן פוטואלקטרי ברמה גבוהה, עובדה שמשאירה מקום קטן מאוד לטעויות. עיצוב גלאי עשן זה הוא משמעותי גם כן וזאת משום שהוא עוצב כך שלא יבלוט בחלל החדר, ויוכל להתמזג, מבחינת הנראות, עם עיצובו של החדר – כך שאין צורך לחשוש ממראה "כבד" ומיושן של מערכת גילוי עשן, להיפך.

גילוי אש מוקדם בידיים מקצועיות בלבד

אין ספק ששימוש במערכות לגילוי אש הוא חשוב – אך אל תתפתו להרכיב אותן בעצמכם, אלא להשאיר את מלאכת התקנת מערכות גילוי האש בידיהם של אנשי מקצוע. א.מ מערכות אבטחה יקפידו על התקנה נאותה ומקצועית.

מערכות גילוי אש

 

למעלה

א.מ. מערכות אבטחה – החברה המובילה בישראל בתחום מערכות האבטחה לבית ולעסק.

השאר פרטים וניצור עמך קשר

ּ